SERASAN

Elektrik Sistemleri

Havalandırma motorları kablolama, tava, pano, sirkülasyon fanları kablolama, tava, pano, perde motorları kablolama, tava, pano, paketleme tesisi elektrik taahhütümüz içerisindedir. Elektrik panolarında aşağıdaki özellikler standart olarak kullanılmaktadır;

» Seralarda yol üzeri kombinasyon kutusu içinde her iki direkte bir monofaze ve trifaze (220 ve 380 voltluk priz bağlantıları) priz bağlantıları bulunmaktadır.

» Sera giriş kapısına dikili tip ana pano (ihtiyaca göre termik manyetik şartel, W otomat, K otomat çıkışlarının bırakılması, ön izleme güç kontrol rölesi konulması), dikili tip panoda ısıtma, sulama, su arıtma, sisleme, aydınlatma (sera havalandırma motorları, perde motorları, fanlar) için ayrı ayrı çıkışların bırakılması.

» Redüktör ve sistemdeki faz sırası hatalarına karşı faz sıralı motor koruma rölesi konulmaktadır.

» Kablolamada XLPE kablolar kullanılmaktadır (HES marka).

» Kontaktörler Tele mekanik, schneider marka olup, kitleme mekanizması ile, ters ve düz yön çalışmaları hem mekanik hem de elektriksel olarak koruma altına alınmaktadır.

» Her fanın girişinde bulunan bakım şalteri ile fanların bakımları güvenli şekilde yapılmaktadır.

» Tüm sistem otomatik ve manuel olarak pano üzerinden kontrol edilebilmektedir. Otomatlar Siemens Aydınlatma Tekfen ve Nead’dır.

» Ana elektrik panosu CE normlarında tercih edilecek ve sera içindeki tüm motorlar için motor koruma, kontaktör grupları ve bilgisayar kontrolü için role grupları olacaktır.
» Sera içinde kullanılacak tüm kablolar, servis yolu üzerinde 10’luk ve 20’lik 270 mikron galvaniz 3mm et kalınlıklı tavalar içinde taşınacaktır.

» Elektrik panosu üzerinde ileride yapılabilecek ilaveler için %20 yedek kontaktör yerleri olacaktır.

» Havalandırma motorları, sirkülasyon fanları, gölgeleme sistemi, ısıtma sistemi için kontrol şalterleri olacak, ayrıca manuel ve otomatik kullanımın seçileceği şalter grupları olacaktır.

» Sensörlerden alınan bütün sinyal kabloları LICY harmonik etkilerden etkilenmeyecek şekilde seçilmiştir. Çatı ve perde motorlarında limit siviçleri bulunmaktadır.